NOVATOURS lidojumi
+371 66055555

Lidojuma informācija

CEĻOJUMA DOKUMENTI
 

Ārzēmēs var doties tikai ar derīgu pasi. Pase, kuras derīguma termiņš beidzas ceļojuma laikā, tiek uzskatīta par nederīgu. Daudzas valstis pieprasa, lai tūrista pase ir derīga vismaz 6 mēnešus skaitot no ceļojuma beigu dienas (var būt pieprasīta arī 12 mēnešu derīga pase). Ieceļojot Turcijā, Ēģiptē, Tunisijā pasei jābūt derīgai vismaz 6 mēnešus pēc ceļojuma pēdējās dienas.
Ieteicams par to uzzināt pirms dodaties ceļojumā, un, ja nepieciešams, mainīt pasi un pagarināt tās derīguma termiņu. Sīkāku informāciju par to var sniegt imigrācijas dienests. Jāatzīmē, ka bērnu identitātes dokumentu derīguma laiks ir īsāks (2 -3 gadus), tādējādi, sagatavojot bērnu ceļojumam, vecākiem (aizbildņiem) būtu jāpievērš uzmanību viņa pases derīguma termiņam.
 

SVARĪGI! Ieceļošanai Tunisijā papildus ir nepieciešama aviobiļetei abos virzienos un visnīcas vaučeris. Ja nav viesnīcas vaučeris, ir nepieciešama vīza. Vīzu iespējams noformēt tikai iepriekš.
 

Pasažieram jābūt visiem nepieciešamiem ceļošanas dokumentiem (pasei, vīzai, izsaukumam vai/un ut.t.). dažās valstīs pieprasa, lai ieceļot, pasažieriem būtu noteikta audas summa un/vai brauciena turpināšanas vai atgriešanas biļetei. Pārvadātājs neuzņemas nekādu atbildību par neērībām, ieskaitot zaudējumus, kuri varētu rasties ceļošanas dokumentu dēļ.
Neaizmirstiet: i) ceļošanas dokumentus; ii) Pasi; iii) Vīzass; iv) Apdrošināšanu; v) Drukātu pasažiera e-biļetes lidojuma informaciju; vi) Ārvalstu valūtu; vii) Maksājuma kartes.


Ceļošanas starp Šengenas valstīm Šengenas valstīm nav starpvalstu robežas kontroles, un pasažieriem, šķērsot robežu, netiek pārbaudīta to identitāte. Tomēr, ceļojot Šengenas zonas valstu teritorijās, derīga pase tomēr ir nepieciešama. Der arī dažu valstu identifikācijas kartes (lūdzam, pirms lidojuma sazināties ar savas valsts Ārlietu ministriju un pārliecināties, vai Jūsu personas identifikācijas apliecība ir derīga ceļošanai noteiktā valstī). Periodiski starp dažām Šengenas valstīm robežu kontrole tiek atjaunota nacionālas drošības un citu iemeslu dēļ.


BIĻETES


Mēs pārvadāsim tikai biļetē un/vai sarakstā norādītu pasažieri. Lidojuma reģistrācijas laikā ir nepieciešams sniegt dokumentu, kurš apstiprinātu Jūsu identitāt. Gadījumos, kad ir informācija, ka Jūsu biļete varēja būt iegūta nelikumīgā veidā, mums ir tiesības pieprasīt Jums iesniegt papildus datus vai informāciju, saistītu ar biļetes iegādi.
Biļete ir nomināla un nav nododama. Ar biļeti nav atļauts ceļot personai, kura nav noteikta kā pasažieris. Biļete ir neatmaksājama, t.i. pasažierim nav tiesības atgriezt biļeti, pieprasot atmaksāt samaksātu naudu.
Jums nebūs atļauts lidot, ja Jūs neiesniegsiet derīgu biļeti (ieteicams turēt līdzi arī rezervācijas apstiprināšanas dokumentu) konkrētam lidojumam un derīgu personas apliecinošu dokumentu, un ja, e-biļetes iegādes gadījumā, e-biļešu datubāzē nebūs jūsu datu par biļetes iegādāšanu. Biļete ir derīga tikai paredzētajos biļetē datumos.


CENAS


Biļešu cena ietver transportēšanu no izlidošanas lidostas uz galamērķa lidostu, izņemot gadījumos, kad skaidri norādīts citādi. Biļetes cenā nav iekļauti sauszemes transporta pakalpojumi starp lidostām, kā arī starp lidostām un pilsētu. Jūsu ceļojuma centa tiks aprēķināta, pamatojoties uz biļetes iegādes līkmēm, kuras noteiktas uz noteikto datumu un maršrutu. Ja mainītu sava ceļojuma datumu, tas varētu ietekmēt biļetes ceu un izraisīt papildus noteiktas maksas.


NODOKĻI UN MAKSĀJUMI


Iegādājoties biļeti papildus pie biļetes cenas Jums būs jāmaksā valsts maksājums, valsts institūciju vai citu institūciju, kā arī lidostas operatora noteiktus nodokļus, maksājumus (piemēram, lidosta nodokļus). Biļetes iegādes laikā Jums tiks paziņots par nodokļiem un maksājumiem, kuras Jums būs jāmaksā. Jāatzīmē, ka nodevas, kuras tiek noteiktas lidojumiem, var mainīties. Tāpēc, ja pēc biļetes palielinās un/vai tiek ievesta jauna nodeva vai nodoklis, Jums būs papildus jāsamaksā starpību starp Jūsu samaksātiem nodokļiem, nodevām un paaugstinātas nodevas, nodokļiem.


LIDOJUMA REĢISTRĀCIJA


Lūdzam lidostā būt vismaz 2. Stundas pirms izlidošanas, lai būtu pietiekami daudz laika atrisināt visas reģistrācijas formalitātes. Pēc bagažas reģistrācijas, tiek izsniegts lidmašīnas iekāpšanas kupons. Pēc tam jums ir nepieciešams iziet robežkontroli, kurā tiek pārbaudīti dokumenti, un lidojumu drošības departaments. Šeit var būt pārbaudīta Jūsu rokas bagāža.


GAISA PĀRVADĀTĀJS


Biļešu pārdošana tiek veikta sadarbībā ar Dānijas aviokompānijas „FlexFlight“, nosaukums biļetē var būt saīsināts ar kodu W2.
Lidojumus veic aviokompānija „GetJet Airlines“, „Avion Express“ vai „SmartLynx Airlines“. Precīzs gaisa pārvadātājs ir norādīts Jūsu rezervācijas apstiprinājumā.

Šajā dokumentā izklāstīta ceļojuma informācija ir tikai pamatinformācija, tādēļ pirms lidojuma ir nepieciešams iepazīties ar noteikta pārvadātāja Vispārīgiem pasažieru un bagāžas noteikumiem, kurus var atrasts:
„SmartLynx Airlines“: https://www.smartlynx.aero/ 
„GetJet Airlines“: https://www.getjet.aero/passenger-information/ 
„Avion Express“: http://www.avionexpress.aero/information-for-passengers/

Neviens no šiem uzņēmumiem nav iekļauts 2006.g.22.marta Komisijas Regulas (EK) Nr. 474/2006, veidojošo gaisa pārvadātāju, kuriem tiek noteikti Eiropas Parlamenta un Padomes Regulā (EK) Nr. 2111/200 II nodaļā norādīti aizliegumi veikt darbību Kopienā, Kopienas sarakstā, kurš sastādīts, pamatojoties uz gaisa pārvādātāju, kuriem tiek piemērots aizlegums veikt darbību Kopienā, sarakstā.


NORAIDĪŠANA


Aviokompānija var atteikties vezt Jūs vai Jūsu bagāžu šajā ceļojumā informācijā un aviokompāniju Vispārējos pasažieru un bagāžu pārvadāšanas noteikumu noteiktos gadījumos, kā arī tad, kad notika vai ir pamats domāt, ka notiks viens vai vairāki no zemāk minētiem gadījumiem:
1. Atteikšanas vezt ir obligāta saskaņā ar attiecīgas valsts spēkā esošiem tiesību aktu pieprasījumiem;
2. Jūs vai Jūsu bagāžas pārvadāšana var radīt draudus citiem pasažieriem vai apkalpes drošībai, radīt viņiem neērtības vai radīt draudus aviokompānijai vai pasažieru īpašumam;
3. Jūsu garīgais, emocionālais vai fiziskais stāvoklis, ieskaitot Jūsu stāvokli alkohola vai narkotikas lietošanas dēļ, var apdraudēt lidojuma drošībai, aviācijas drošībai, Jūsu, pasažieru, apkalpes vai aviopasažieriem vai pasažieru īpašumui vai var radīt diskomfortu vai kavēt apkalpi, pildot savus pienākumus;
4. Jūs nepiederoši rīkojāties iepriekšējā lidojuma laikā un/vai bijai juridiski atbildīgs par aviācijas drošības pārkāpumiem, un mēs uzkatām, ka šāda rīcība var atkārtoties;
5. Jūs atteicāties pārbaudīties aviācijas drošības dienestā, atteicāties no personas pārbaudes un/vai mantu apskates vai izvairāties no tā;
6. Jūs pārvadāt aizliegtus priekšmetus;
7. Jūs neapmaksājāt biļetes cenu, nodokļus vai nodevas;
8. Jūs apdraudējat, apvainojāt vai aizkarāt citu pasažieri, zemes dienesta personālu vai apkalpes locekļus vai pretojāties zemes dienesta personālām vai apkalpes locekļiem;
9. Jūs ignorējāt likumīgus lidlauka aģentu, apkalpes locekļu norādījumus, piemēram, saistītus ar drošību vai aizsardzību;
10. Jūs ar savu rīcību vai ar savu uzvedību radījāt draudus citiem pasažieriem, lidlauka aģentiem, apkalpes reģistrācijas locekļiem, iekāpšanas vai/un lidojuma laikā;
11. Jums nav vai/un pēc pieprasījuma neiesniedzāt personas dokumentus, vīzas, mērķējāt iebraukt valstī, cauru kuru dodaties tranzītā vai kurai nav vajadzīgu derīgu ceļošanas dokumentu, lidojuma laikā iznīcinājāt savus ceļošanas dokumentus vai atsakāties sniegt ceļošanas dokumentus lidojuma apkalpei, kuras var to pieprasīt, vai mums ir pamats uzskatīt, ka Jūs netiksiet ielaists Jūsu galamērķa valstī vai kādā citā valstī, caur kuru dodaties tranzītā;
12. Jūs nevarāt pierādīt, ka esat cilvēks nosaukts biļetē vai esošais pasažieru sarakstā;
13. Jūs iesniedzāt biļeti, kuri tika izdota nelikumīgi, vai Jūs iesniedzāt biļeti, par kura nozaudēšanu vai zādzību, mms tika pateikts, vai Jūsu iesniegta biļete ir viltota vai bojāta, un šajā gadījumā nav iespējams identificēt pieprasītus datus vai, ja jūs iesniedzāt biļeti, kura tika izdota ne pēc mūsu vai mūsu pilnvarotas personas.


SARAKSTI


Sarakstā norādīti lidojuma laiki vai mainīties līdz Jūsu faktiskam ceļojuma datumam. Aviokompānija tās negarantē un tie nav uzkatāmi par Jūsu saistībām.


CEĻOJOT AR BĒRNIEM


Zīdaiņiem līdz 2.gadu vecumam, kuri ceļo bez atsevišķas sēdvietas, tiek piemērota 100% atlaide no biļetes cenas, taču ir jāapmaksā degvielas un lidostas nodevas. Pērkot zīdainim biļeti abos virzienos, pārliecinieties, lai atgriežoties, zīdainim nepaliks 2 gadi, pretējā gadījumā jums jāpērk divas atsevišķas biļetes: turp – zīdaiņa, atpakaļ – bērna. Zīdainim jābūt pieaugušā pavadībā. Pieaugušam, kurš pavada zīdaini, jābūt vismaz 16.gadu vecam. Viens pieaugušais var avadīt tikai vienu zīdaini. Ja jūs pērkāt biļeti zīdainim viņam/viņai ebus atsevišķas sēdvietas. Ja jums nepieciešama atsevišķa bērna sēdvieta, lūgums nopirkt bērna biļeti. Lūdzu ņemiet vērā, ka lidojumā var būt nevairāk kā 3 zīdaiņi.

Bērniem vecumā no 2 līdz 11 gadiem (ieskaitot) atlaide netiek piemērota.
 

INFORMĀCIJA GRŪTNIECĒM


Saskaņā ar pašreizējiem aviokompāniju Vispārējiem pasažieru un bagāžu noteikumiem, lai izvairītos no riska, aviokompānijas lūdz grūtnieces lidojuma laikā ņemt līdzi ārsta izziņu, kura apliecinātu, ka grūtnieces veselība ir piemērota lidojumam, kā arī kurā būtu norādītie iespējami riski un grūtniecības laiks. Kad grūtniecība ilgst 28.nedēļas vai vairāk – tāda izziņa ir obligāta. Ārta izziņai jābūt izsniegtai ne ātrāk kā 7.dienas pirms lidojuma.
Pirms iegādājoties biļeti vai organizēto tūrisma ceļojumu, kurš ietver transportēšanu ar gaisa pakalpojumiem, grūtniecei par viņas grūtniecību jāinformē ceļojumu aģentūru un (vai) ceļojumu organizātoru UAB “Novaturas” , kā arī saņemt UAB “Novaturas” apstiprinājumu.
Medicīniskai izziņai jābūt gan reģistrēšanas, gan visa lidojuma laikā.
Saskaņā ar pašreizējiem aviokompāniju Vispārējiem pasažieru un bagāžu pārvadāšanas noteikumiem, pēc 32.grūtniecības nedēļas grūtnieces lidmašīnā netiek pieņemtas. Aviokompānija var atteikties vezt grūtnieci, ja ir grūtniecības komplikācijas laikā līdz 32.nedēļām, kā arī sievieti, kura dzemdējā mazāk nekā 7.dienas pirms lidojuma.
Dažos gadījumos, lidojuma pavadonis vai kapteinis, izvērtējot sievietes stāvokli pirms lidojuma, kā arī lidojuma nosacījumus (piemēram, nelabvēlīgie laika apstākļi, grūts lidojums u.t.t.), var pieņemt lēmumu atteikties vezt grūtnieci. Šādus pasākumus veic, ja ir aizdomas, ka lidojums var negatīvi ietekmēt grūtnieces veselību. UAB “Novaturas” un aviokompānija nav atbildīga par to, ka grūtniecei nav medicīniskas apliecības, kurā būtu norādīts grūtniecības ilgums, iespējami riski un apstiprināšo grūtnieces iespējamību lidot, un apkalpes pieņemtiem lēmumiem attiecībā pret grūtnieci.


PASAŽIERIEM AR INVALIDITĀTI


Vispārīga informācija:
Mēs cenšamies, lai lidojuma laikā pasažieri ar invaliditāti jūtas pēc iespējas ērtāk, tāpēc mēs sniedzām viņiem palīdzību, kā to prasa ES derektīvas 1107/2006 prasības. Lūdzam pasažierus iepriekš (vismaz 48.stundas pirms lidojuma) sniegt mums informāciju par to, kāda veida palīdzība viņiem būs nepieciešama. Mēs iesakām, pasūtot biļeti, iesniegt informāciju par invaliditāti.
Veicot rezervāciju, pasažieri paši var rezervēt sev īpašu palīdzību.
Aviokompānijas sniedzami pakalpojumi:
Mūsu lidojumos tiek piedavāti tikai ritiņkrēslu pakalpojumi.
Guļus cilvēka transportēšana lidmašīnā nav iespējama, īpaša medicīniskā aprūpe nav paredzēta.
• WCHR – ratiņkrēsls līdz uzbrauktuves – pasažieris var pārvietoties pastāvīgi augšup un lejup pa kāpnēm un pats tikt pie savas vietas lidmašīnā, bet viņam ir vajadzīgs ritiņkrēsls starp lidmašīnas un uzgaidāmas telpas lidostā.
• WCHS – ratiņkrēsls līdz kāpnēm – pasažieris nevar pastāvīgi pārvietoties uz augšu un uz leju pa kāpnēm,bet viņš var pats apsesties savā vietā lidmašīnā.
• WCHC – ratiņkrēsls līdz salonam – pasažieris ir pilnīgi nekustīgs, viņam ir vajadzīgs ratiņkrēsls līdz viņa vietai lidmašīnā.
• WCHP – personīgais invalīda ratiņkrēsls – pasažieris ceļo ar savu personisku ratiņkrēslu, akumulātora vai parasto. Lidmašīnā ir atļauts turēt tikai sausas baterijas ratiņkrēslus. Nevar pārvadāt ratiņkrēslus, kuri būvēti ar akumulatoru, no kura var noplūst šķidrums. Pasažieri, kuri nevar parūpēties par sevi lidojuma laikā, kā arī pasažieri ar motoru vai garīga rakstura traucējumiem, var braukt tikai kopā ar veselo pieaugušo. Visiem pasažieriem invalīdiem jāsēž krēslā ar parastā perpendikulāri mugurai krēslā. Personīgais ratiņkrēsls tiek transportēts bagāžas nodalījumā kā reģistrēta bagaža pie papildus bezmaksas bagāžas atļauta svara. Sausās baterijas ratiņkrērsls var būt reģistrēts kā bagāža tikai saskaņā ar šādiem nosacījumiem:
• Baterija ir atslēgta;
• Baterijas kontaktus ir jāizolē;
• Baterija droši pievienota pie ratiņkrēsla.
Personīgais pasažiera ratiņkrēsls (WCHP) tiek piegādāts koveijerā uz ierašanās zāli. Līdz tam laikam ratiņkrēsls tiek izmantots lidostā. Aģents palīdz pasažierim paņemt bagāžu un sasniegt sēžu zāli. Pasažieri ar invalidāti var izkāpt no lidmašīnas pirmie, pēdēji vai kopā ar citiem pasažieriem, atkarībā no tā, kāda veida palīdzība viņiem ir nepieciešama.


BAGĀŽAS NOTEIKUMI


Vispārīga informācija:

Atļautais bagāžas svars katram pasažierim (izņemot bērnus līdz 2 gadu vecumam):
Rokas bagāža – 1 vienība līdz 5 kg
Reģistrējamā bagāža – 1 vienība 13 vai 15 vai 20 kg, atkarībā no lidojuma un virziena specifikas.
(Atbilstošais pieļaujamais bagāžas svars tiek norādīts pie sadaļas “Bagāža” izvēlētā lidojuma aviobiļetē).
 
Atļautais bagāžas svars bērnam līdz 2 gadu vecumam, ja tas neaizņem atsevišķu sēdvietu lidmašīnā :
Reisiem no Viļņas un uz Viļņu: viena reģistrējamās bagāžas vienība līdz 10 kg un saliekamie bērnu rati.
Reisiem no Rīgas un uz Rīgu: reģistrējamā bagāža nav iekļauta, tikai salokāmie bērnu rati.
Reisiem no Tallinas un uz Tallinu: reģistrējamā bagāža nav iekļauta, tikai salokāmie bērnu rati.


Maksa par papildus bagāža daudzumu vai lieko svaru
Ja tiek pārsniegt bezmaksas reģistrēta bagāža svars un vienību skaits, tajā pašā laikā tiek piemērota bagāžas svara un daudzuma maksa. Nav nekādu ierobežojumu, cik daudz bagāžas jūs varat vest kopā, taču vienas reģistrētas bagāžas pakas svaram nedrīkst pārsniegt 32 kg. Iepakojumam, smagākām par 32 kg,līdmašīnā nebūs reģistrēta. Jums būs to jāpārsaiņo, samazināt bagāžas svaru. Mēs iesakā pie katra čemodāna pievienot birku ar savu vārdu un adresi.
Atļauts bagāžas daudzums un svars nesummējas un tiek aprēķināts katram pasažierim atsevišķi.


Rokas bagāža
Lidmašīnas salonā varat ienest vienu bagāžas gabalu ar svaru līdz 5kg, kura izmēri nepārsniedz 55x45x25cm (ieskaitot bagāžas rokturus un riteņus). Ja tiek pārsniegtas iepriekš minētas normas, bagāžu ir jāreģistrē. Tas tiek veikt jūsu pašu un citu pasažieru drošībai un komfortam, jo uzglabāšanas telpas salonā ir ierobežotas.


Aizliegtu pārvadāt bagāžā priekšmetu saraksts
Drosības iesmeslu dēļ, AIZLIEGTS vest (gan lidmašības salonā, kā nereģistrēto bagāžu, kā arī, kā reģistrēto bagāžu) šādus priekšmetus:
• sprāgvielas (piemēram, munīcijas, raķetes un signālraķetes);
• uzliesmojošus šķidrus vai cietus materiālus (piemēram, gāzes šķiltavas, sērkociņus, krāsas, atšķaidtītājus, degļus, cieto kurināmo, citus ātri uzliesmojošos priekšmetus, pašuzliesmojošos materiālus; vielas, kuras reaģējot ar ūdeni, izdala uzliesmojošas gāzes u.t.t.);
• uzliesmojošas, nedegošas un toksiskas saspiesta gāzes (piemēram, asaru gāze, gāzes lampas, būtans, propāns, kempinga gāzes, skābekļa baloni);
• dokumentu faili un portfeļi uzstādīti ar drošības sistēmām;
• oksidējošas vielas (piemēram, balinošas vielas, peroksīds);
• toksiskas vai infekciju izraisošas vielas (piemēram, arsēns, cianīds, daži isekticīdi);
• radioaktīvie materiāli;
• kodīgas vielas (piem., skābes, sārmi, akumulatoru baterijas, dzīvsudrabs);
• citus materiālus, tādus, kā magnetizēti, kaitīgi, nelabumu izraisošas vai kairinošas vielas;
• priekšmetus, kuru pārvadāšana ir aizliegta ar likumu, valsts vai pārvaldes rīkojumu, ko izdevusi valsts vai valsts, no kuras, vai uz kuru vēlties pārvadāt vielas;
• materiālus, kuri sava lieluma un (vai) svara dēļ nevar būt iekrauti pasažieru lidmašīnā;
• materiālus izstarojošus asu smaržu;
• starp bagāža esošus pārtikas produktus, kuri var bojāt citu bagāžu;
• paraugu un salikumu saturā var būt aizliegtas vielas, tāpēc ir nepieciešams saņemt informāciju par saturu, lai pārliecinātos, ka paraugu/salikumi var būt pārvadāmi kā bagāža.


Lietas, kuras AIZLIEGTS pārvadāt rokas bagāžā:
• ieročus un to kopijas (piemēram, granuku šautenes, gaisa pistoles, skrošu šautenes, vītņotas šautenes, katapultas, harpūnus un žebērkļus, humānas dzīvnieku iznīcināšanas materiālus, ugunsdzēšamus aparātus, signalizācijas pistoles, starta pistoles, šaujamieroču kopijas vai imitācijas, visu veidu rotaļu ieročus, saliekāmas šaujamieroču daļas (izņemot teleskopiskās uzraudzības ierīces un teleskopiskos tēmēkļus), neliela kalibra pistoles, elektriskā šoka iekārtas, kuras tiek izmantotas kontakta mājlopu dzīšanai, šķiltavas, ar savu formu atgādinošas ieročus, slēpti un noslēpti šaujamieroči);
• asus ieročus un asu malu priekšmetus, kurus izmantojot, var ievainot – duramos, nažus, un citus bīstamus vai tā izskatāmus lietas (piemēram, citviji un cirvīši, bultas un šautriņas, alpinistu dzelkšņi, ledus cirvji un ledus cirtņi, slidas, naži ar slēdzamo vai ar emisijas asmiņiem – ar jebkura garuma asmeniem, naži, tostarp ceremoniju nažus, kuru asmeņi ir garāki par 6cm, kuri izgatavoti no metāla vai jebkura cita izturīga materiāla, kuru var izmantot kā ieroci, gaļas naži, atvērti bārdas skuvekļi, zobeni, skalpeļi, šķēres, kuru asmeņi ir garāki par 6cm, slēpošanas nūjas, zobeni, propelentu zvaigznes, amatnieka darbgaldi, kurus var izmantot kā asus ieročus, piemēram, urbji, grieznes, naži, visāda veida zāģi, skrūvgrieži, laužņi, āmuri, knaibles, uzgriežņi
• trulus instrumentus, kuri varētu radīt traumas (piemēram, beisbola nūjas, maces, softbola nūjas, kriketa nūjas, golfa nūjas, hokeja nūjas, lakrosa nūjas, biljarda, pula vai snūkera nūjas, cīņas sporta aprīkojumi).
Izlidojot no ES dalībvalsts, Islandes, Norvēģijas vai Šceices, tiek atļauts vest šķidrumu, kura daudzums nepārsniedz 100 ml konteineros, kurie ievietoti vienā plastikāta maisiņā, kura kopēja tilpība nepārsniedz 1 litru. Plastmasas maisiņam jābūt caurspīdīgam un slēgtam.


Ierobežojumi, kuri atteicas uz rezerves litija bateriju pārvadājumiem rokas bagāžā:
Rezerves litija baterijas, piemēram, portatīvu datoru un DVD atskaņotāju uzlādējamas baterijas un litija AA izmēra baterijas, atļauts pārvadāt TIKAI ROKAS BAGĀŽĀ.
Lidojot, AIZLIEGTS izmantot ierīces ar antenām, kuras izmantdaudz enerģijas, vai lāzera ierīces.


Sporta piederumi


Velosipēds
Velosipēdam ir fiksēta (40 EUR) maksa. Jums ir nepieciešams iepriekš informēt par velosipēdu pārvadāšanu. Standarta velosipēdam ir viens sēdeklis un nav motora. Velosipēdam jābūt iesaiņotam, jābūt noņemtam pedāļiem un stūrei. Velosipēdi – rati un tricikli tiks apmaksāti ar dubulto likmi.


Niršanas iekārta
Niršanas aprīkojumu veido: tukšs skābekļa balons, cilindra regulators, jostas, piemērotas skābekļa balona piestiprināšanai, spiediena mērītājs, niršanas maska, viens nazis un viena glābšanas veste.
Niršanas aprīkojuma ar balonu pārvadāšanas maksa (40 EUR).
Niršanas aprīkojuma bez skābekļa balona pārvadāšana ir bezmaksas, ja tā nepārsniedz atļautu bagāžas daudzumu, citādi jāmaksā kā par virssvaru.


Golfa iekārta
Golfa iekārtas komplektu veido: nūjas, golfa soma un apavu pāri. Golfa iekārtai ir fiksēta (40 EUR) maksa.


Slēpošanas iekārta
Vienai personai ir atļauts pārvadāt tikai 1 slēpošanas vai snovborda bagāžas vienību līdz 8 kg. Slēpošanas vai snovborda bagāžas vienības transportēšanas maksa 40 eur. 


Vindsērferi, vējdēļi, spēka pūķis
Vējdēļiem un vindsērferiem ir noteikta (50 EUR) maksa.


* Norādītas cenas ir. Piemērotas lidojumam uz vienu pusi.


Sporta aprīkojumi, kurus nepieņem lidmašīnā:
• Munīcijas un šaujamieroči;
• kajaki, kanojas un airi;
• planieri;
• biljarda kijas;
• šķēpes.


Dzīvnieki (tikai salonā)
Aviokompānija ļauj vest mājdzīvniekus (kaķus un suņus), ja tie tiek transportēti piemērotos konteineros un tiem ir derīga veselības un vakcinācijas apliecība, ieceļošanas atļaujas un citi dokumenti, kurus pieprasa valsts, kurā ieceļo vai tranzīta. Dzīvnieki var būt pārvadāmi tikai ar iepriekšēju rakstisku aviokompānijas piekrišanu.
Mājdzīvnieki (tikai kaķi un suņi) tiek pieņemti lidmašīnas salonā, ja to svars (ar piemērotu konteineru) nepārsniedz 8kg. Maksimāli pieļaujamais konteinera izmērs – 48x32x29 cm. Dzīvnieks salonā ir aplikts ar (45 EUR) maksu * Norādītas cenas ir. Piemērotas lidojumam uz vienu pusi.
Pasažieriem, kuri ar sevi pārvadā dzīvnieku tiek piemēroti sēdvietu izvēles ierobežojumi.
Pasažieriem ar dzirdes/redzes traucējumiem, un kopā ceļojošam sunim-pavadonim, papildus maksa netiek piemērota.
Pārvadātājs nav atbildīgs par to, ja dzīvnieks saslims vai brauciena laikā mirst.


GAISA PĀRVADĀTĀJA ATBILDĪBA


Gaisa pārvadātāja atbildība tiek noteikta saskaņā ar Konvenciju par noteiktiem noteikumiem saistītiem ar starptautieskiem gaisa pārvadājumiem, unificēšanu kura tika parakstīta Varšavā 1929.gada 12.oktobrī, 1995.g. ar Hāgas Protokolu par Konvenciju par noteiktiem noteikumiem, saistītiem ar starptautiskiem gaisa pārvadājumiem, unificēšanu parakstītu Varšavā 1929.g.12.oktobrī grozījumiem, 1999.gada 28.maijā Monreālas Konvenciju par noteiktu starptautisku gaisa pārvadājumu noteikumi apvienošanu un 2002.g.13.maijā Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas Nr. 889/2002, daļēji grozošo Padomes Regulu (EK) Nr. 2007 par gaisa pārvadātāju atbildību nelaimes gadījumos kārtību.


Par bagāžu
Reģistrētas bagāžas bojājumu gadījumos aviokompānijas atbildība ir ierobežota līdz attiecīgājam tiesību aktos un starptautiskajās konvencijās lielumam. Ja bagāžas svars nav ierakstīts bagāžas reģistrācijas kvītā, tiek pieņemts, ka vienas bagāžas svars nepārsniedza bagāžas svara ierobežojumu klasi. Gadījumā, ja jūsu bagāžas likme ir lielāka par maksimālo aviokompānijas noteikto likmi, mēs iesakām pirms ceļojuma apdrošināt bagāžu.
Aviokompānija nav atbildīga par jūsu bagāžas bojājumiem, tai skaitā pasažiera ievainojumu ar Jūsu bagāžā esošo īpašumu. Jūs busiet atbildīgs par jebkuru kaitējumu, izdarītu citām personām vai īpašumam ar Jūsu bagāžu, tostarp aviokompānijas īpašumu. Aviokompānija nav atbildīga par mantu bojājumiem, kuras nav atļauts pārvadāt reģistrētā bagāžā saskaņā ar šo informāciju un aviokompānijas Vispārīgājiem pasažieru un bagāžu pārvadāšanas noteikumiem, tostarp trauslas vai ātrbojīgas mantas, nepreizi iepakotas mantas, iepriekš bojātas vai pārslogotu bagāžu, nelieliem bojājumiem, tādiem, kā iegriezumi, skrāpējumi, iespiedumi vai traipi, kuri radās neparasta nolietojuma dēļ, vai vērtslietam, tādām kā nauda, atslēgas, medikamenti, medicīnas dokumenti, instrumenti, brilles, fotoaparāti, videokameras un citas vērtīgas elektroniskās vai tehniskās ierīces, kā arī to aksesuāri, datori, personas elektroniskās ierīces, telefoni, mobilie telefoni, rotaslietas, dārgmetāli, dārgakmeņi, pusdārgakmeņi, mūzikas instrumenti, tirgojamie dokumenti, vērtspapīri, vai citas vērtslietas, mākslas darbi, biznesa dokumenti, pases un citi personu apliecinoši dokumenti vai paraugi.
Aviokompānija nav atbildīga par sīkiem vai virspusējiem bagāžu bojājumiem, kuri radās naturāla nolietojuma un ceļojuma izmantošanas dēļ.


PRETENZIJAS


Ja persona, kurai ir bagāžas reģistrācijas kvīts, ņemot atpakaļ bagāžu neizteica nekādas sūdzības, ts ir pietiekams pierādījums, ka bagāža ir piegādāta labā stāvoklī, ja vien Jūs nepierādījāt pretējo.
Ja Jūs vēlaties iesniegt pretenziju ar zaudējumu atlīdzību reģistrētai bagāžai, Jums par to jāinformē aviokompāniju uzreiz pēc bojājuma atklāšanas, bet ne vēlāk kā septiņu (7.) dienu laikā pēc bagāžas saņemšanas. Ja Jūs vēlatJei Jūs norite pateikti pretenziją ar ieškinį dėl registruoto bagažo vėlavimo, Jūs privalote pranešti aviakompanijai apie tai per dvidešimt vieną (21) dieną nuo bagažo pristatymo Jums. Kiekvienas toks pranešs iesniegt prasību vai zaudējumu atlīdzību par reģistrēta bagāža kavējumu, Jums par to jāpaziņo aviokompāniju divdesmit vienas (21.) dienas laikā no bagāžas piegādes Jums. Jebkuram šādam pažiņojumam ir jābūt rakstveidā.
Aviokompānijai iesniegta Jūsu pretenzija būs izskatīta saskaņā ar aviokompānijas iekšējiem noteikumiem un kārtību, saskaņā ar piemērtojamam tiesību aktiem saistošām prasībām. Iesniedzot pretenziju par zaudējumu kompensāciju, vajadzīgi sekojoši dokumenti:
a) biļete;
b) noteikts bagāžas kvīts;
c) dokumenti, kuri apliecinās bagāžas remonta izdevumus vai apstipriniājumu, ka bagāžu saremontēt nav iespējams;
d) dokumenti, kuri apliecinās bagāžas un/vai bagāžā esošo mantu vērtību;
e) dokumenti, kuri apliecinās tiešos zaudējumus, kuri radās kavējošas gaisa pārvadāšanas dēļ.


CITI NOSACĪJUMI


Jūsu un jūsu bagāžas pārvadāšanai ir piemēroti arī citi noteikumi, saistīti ar drošību, precizitāti, pasažiera komfortu. Kā arī ie piemēroti noteikumi, noteicoši pastāvīgi lidojošu bērnu, invalīdu pasažieru, grūtnieču un slimu pasažieru, ierobežojumus elektronisku ierīču un mantu izmantošanu dēļ, bīstamu lietu pārvadāšanu, ierobežojumus alkoholisko dzērienu un tabakas izmantošanu lidmašīnā, kompensāciju par atteikšanu vest un citu kompensāciju kārtību.